Sárga: Zhirkov (88.) ill. Song (83.), Fabregas (84.)

Felállás (4-3-2-1): Cech; Ivanovic, Terry (c), Carvalho, A. Cole; Ballack (Zhirkov 82.), Obi Mikel, Lampard; Malouda, Anelka (J. Cole 87.); Drogba (Kalou 90+2.)
Cserepadon maradt: Hilario, Ferreira, Alex, Deco

Menedzser: Arsene Wenger
Felállás (4-3-3): Almunia; Sagna (Eboué 74.), Gallas, Vermaelen, Clichy; Fábregas (c), Song, Diaby (Rosicky 74.); Walcott (Bendtner 65.), Arshavin, Nasri
Cserepadon maradt: Fabianski, Campbell, Ramsey, Denilson

Beszámoló

Kísértetiesen hasonlított az Arsenal Chelsea elleni mérkőzésének első félideje a múlt heti Manchester United elleni rangadóéhoz, azzal a különbséggel, hogy a "kékek" már a találkozó elején megszerezték a vezetést.

Carlo Ancelotti együttese gyakorlatilag az első helyzetét kihasználta a nyolcadik percben. Bal oldali szöglet után John Terry csúsztatta meg a labdát az ötös sarkán, majd a hosszú oldali kapufánál Didier Drogba pofozta be közelről a hálóba azt. 1-0.

A Chelsea csapatkapitányán különösebben nem látszott egyébként, hogy az egész szigetországi sportsajtó az ő nevétől volt hangos a hét közben magánéleti botránya miatt, jól vezényelte csapata hátsó alakzatát, a szurkolók pedig "Terry csapata" feliratokkal álltak ki kedvencük mellett.

Az Arsenal a Manchester elleni találkozójához hasonlóan meddő mezőnyfölényben játszott, jobbára a Chelsea térfelén tartotta a labdát, Andrej Arsavin ismét kihagyott egy nagy helyzetet, a "kékek" pedig - akárcsak a "vörös ördögök" - jól kontráztak, és a 23. percben kettőre növelték az előnyt.

Frank Lampard vezette fel a labdát középen, s bár az "ágyúsok" létszámban megvoltak, rosszul helyezkedtek, így a jobb oldalon Drogba üresen kapta a labdát, majd befelé cselezve elment Gaël Clichy és Thomas Vermaelen mellett is, és a kapuba bombázta a játékszert.

A játék képe nem változott sokat a folytatásban sem, a piros-fehérek néhol elöl, néhol hátul tűntek tanácstalannak - jellemző volt a jelenet, amikor az egyik vendégjátékos nagy igyekezetében szerelési kísérlet közben csapattársát rúgta fel...

A második félidő közepi statisztika szerint az Arsenalnak több lövése volt, mint a "kékeknek", ám ezek szinte mindegyike a "felejthető" kategóriába volt sorolható, amikor pedig kellett - mint az első félidőben Arsavin lövésénél vagy a második játékrészben Cesc Fabregas szabadrúgásánál -, Cech volt résen. Hiába állt fel többször is amolyan "kézis" módra az Arsenal a hazaiak kapuja előtt, az "ágyúsok" nem tudták áttörni a védekező falat.

Sőt Drogba mesterhármasához csak centik hiányoztak, miután a hajrában az elefántcsontparti támadó 25 méterről leadott szabadrúgása a keresztlécről pattant le, így maradt a 2-0. A Chelsea visszavette a vezetést a tabellán, az Arsenal hátránya kilenc pont az éllovassal szemben.