Sárga: Ferreira (80.) ill. Koscielny (84.)

Felállás (4-3-3): Cech; Ivanovic (Ferreira 73.), Alex, Terry (c), A. Cole; Essien, Obi Mikel (Sturridge 89.), Ramires (Zhirkov 83.); Anelka, Malouda, Drogba
Cserepadon maradt: Turnbull, van Aanholt, McEachran, Kakuta

Menedzser: Arsene Wenger
Felállás (4-2-3-1): Fabianski; Sagna, Squillaci (c), Koscielny, Clichy; Song, Diaby (Rosicky 70.); Nasri, Wilshere (Emmanuel-Thomas 81.), Arshavin (Vela 87.); Chamakh
Cserepadon maradt: Szczesny, Djourou, Denilson, Eboue

Beszámoló

Remekül kezdõdött a találkozó, hiszen az Arsenal elõtt már az elsõ percben két gólszerzési lehetõség is adódott, ám Maruan Samah és Laurent Koscielny fejese is kevéssel célt tévesztett.

És ahogy kezdõdött az összecsapás, úgy is folytatódott. Samir Nasri és Andrej Arsavin betörései után többször is zavarba jött a kékek más mérkõzéseken oly’ magabiztos lábakon álló védelme, és ha kicsit pontosabbak az „ágyúsok”, akkor akár õk is megszerezhették volna a vezetést.

A Chelsea azonban nem játszott alárendelt szerepet, Didier Drogbától mint a tûztõl, féltek a vendégek, nem is alaptalanul: az elefántcsontparti minden helyzetben képes volt váratlant húzni, sokáig azonban mindig oda tudott érni valamelyik védõ vagy végsõ esetben – mint a 35. percben – Lukasz Fabianski védett.

Négy perccel késõbb azonban már a lengyel kapus is tehetetlen volt, a Chelsea remek akció végén szerzett vezetést. Ramiresnek elévülhetetlen érdemei voltak a találatban, õ szerzett labdát a támadóharmadban, majd kiugratta a bal oldalon Ashley Cole-t, aki centerezett, a középen érkezõ Didier Drogba pedig maga mögül, a háta mögött húzta a kapuba a labdát, ami a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba! 1–0

A gól után inkább a szabálytalanságok és a durva megmozdulások kerültek elõtérbe – Mike Dean hangos szemlélõje volt az eseményeknek: sokat beszélt és semmit sem látott… –, viszont a szünet után ismét a labdarúgás játékosabb fele került elõtérbe, elsõsorban a Wenger-csapat révén.

Samah többször is helyzetbe került, fejese alig szállt mellé, míg néhány perccel késõbb Ramires lépett jól közbe a tizenhatoson belül egy csel közben. Ahogy azonban fokozta a nyomást a vendégcsapat, úgy vált sebezhetõbbé hátul. A 60. percben ki is maradt egy óriási Chelsea-helyzet: Sébastien Squillaci veszített labdát utolsó emberként, Nicolas Anelka lecsapott, és már Fabianski mellett is elvitte a labdát, ám 10 méterrõl a bal oldali kapufa mellé gurított.

Minthogy azonban a ziccer kimaradt, maradtak izgalmak a folytatásban is. A Chelsea képtelen volt tartani a szögleteknél és a szabadrúgásoknál Samahot, õ pedig képtelen volt kapura fejelni, néhány centit mindig tévedett. A 85. percben azonban eldõlt a csata: az Anelka buktatása miatt megítélt szabadrúgást Alex 23 méterrõl óriási erõvel bombázta a bal felsõ sarokba. A Chelsea szoros mérkõzést nyert 2–0-ra az Arsenal ellen.