Gólszerzõ(k): Sturridge (51.), Malouda (86.) ill. Bello (19.)

Felállás (4-3-3): Turnbull; Ferreira, Bruma, Ivanovic, van Aanholt; Ramires, McEachran (Mellis 90+2.), Malouda; Sturridge (Anelka 74.), Kakuta (Kalou 46.), Drogba (c)
Cserepadon maradt: Hilario, B. Clifford, Obi Mikel, Sala

Menedzser: Pavel Hapal
Felállás (4-4-2): Dubravka; Angelovic, Piacek, Pecalka, Gergel; Jez, Guldon, Bello, Vladavic (Rilke 90.); Majtan (Poliacek 85.), Ovavec (Ceesay 64.)
Cserepadon maradt: Krnac, Leitner, Zosak, Sorek

Beszámoló

Századik BL/BEK-mérkõzését játszotta a Chelsea (negyedik angol csapatként érte el ezt a mérföldkövet), és mivel a továbbjutás már zsebben volt, Carlo Ancelotti korántsem a legerõsebb felállásban küldte pályára övéit. A "kékek" történetük során még egy BL-találkozóra sem futottak ki ilyen alacsony átlagéletkorú (24 év, 164 nap) kezdõvel, de valószínûleg ilyen gyatra teljesítményt sem nyújtottak az elsõ félórában az elitligában.

A hazaiak csak a szünet elõtti negyedórában játszottak elfogadható módon, a Zilina viszont egy szép akció végén a 19. percben megszerezte a vezetést. A vendégek a saját térfelükrõl úgy jutottak el az ellenfél kapujáig, hogy a Chelsea játékosai csak szemmel tudták követni a labdát, amelyet Babatounde Bello juttatott a hálóba. Ezzel õ lett az elsõ benini futballista, aki betalált a Bajnokok Ligájában. 0-1.

A fordulás után már nem szórakozott az angol csapat, a Zilina nem nagyon tudott kijönni a saját térfelérõl, a Chelsea nyomása pedig elég hamar, az 51. percben góllá érett. A csereként beállt Salomon Kalou labdája Daniel Sturridge-ot találta üresen, a 21 éves csatár pedig nem hibázott. 1-1.

A pálya ezt követõen is majdnem felborult, annyira egyoldalú volt a játék, de úgy nézett ki, hiába támad végig a Chelsea, Didier Drogba és Patrick van Aanholt révén sokáig csak kapufáig jutott.

A zsolnaiak mégsem szerezték meg elsõ pontjukat a Bajnokok Ligájában, mivel a 86. percben másodszor is feltörte védelmüket a Chelsea - Drogba elõkészítése után Florent Malouda volt eredményes, 2-1 -, amely így továbbra is százszázalékos, és megnyerte a csoportot.