Csak a gyözelem elfogadható: Thailand All Stars – Chelsea 0-4

• Videók - 17 db
  • Blogbejegyzések - 88 db
  • Fórumtémák - 2 db

chelsea fc.klub vezetője

A Chelsea könnyed győzelmet aratott magyar idő szerint ma kora délután Thaiföldön, így a csapat eddig 100%-os a felkészülési időszakban, sőt gólt sem kaptak még André Villas-Boas fiai. A Wycombe Wanderers, a Portsmouth és a malajziai U23-as válogatott után a thaiföldi liga legjobbjai voltak az ellenfelek. A felkészülés során először kezdett Petr Cech, akit a félidőben Henrique Hilario váltott, majd a portugál hálóőr helyére a debütáns, a mindössze 17 esztendős Jamal Blackman érkezett. Az egész első félidőben a Kékek domináltak, míg a thaiföldiek csupán pár kósza támadásig jutottak. A próbálkozások tekintetében Nicolas Anelka volt a legaktívabb, de a franciának nem jött össze a gólszerzés. Az első találat büntetőből születhetett volna, de Fernando Torres lerántását követően néma maradt a játékvezető sípja. A játékrész második felében Frank Lampard jutott szabadrúgáshoz, ám a labdát a sorfalba bombázta. A lepattanó labdából újra lehetősége nyílt a lövésre az angol középpályásnak, ám ő a passzot választotta, s jól is tette. Remekül tálalt Anelka elé, aki pontrúgás miatt előre húzódott John Terrynek passzolt, aki gólt is szerzett, de a partjelző lest intett. Nemsokkal ezután érvényes gólnak örülhettek a helyszínen a ázsiai Chelsea-szurkolók, hiszen Lampard a 38. percben egy tőle szokásos 20 méteres átlövéssel vette be a kaput. Az eredmény a szünetig nem változott. A második félidő elején José Bosingwa futott fel a jobb oldalon, s befelé ívelt, ám beadása lecsúszott, amit a thaiföldiek kapusa elnézett, így a labda a kapufáról a hálóba pattant. Három perccel ezután egy szép összjátékot követően Josh McEachran passzolt Braniszlav Ivanovicshoz, aki higgadtan fejezte be a helyzetet, így lett az állás 3-0. A 62. percben Villas-Boas ritkán látható döntést hozott, hiszen nyolcat cserélt egyszerre, így Didier Drogba, Salomon Kalou, Paulo Ferreira, Josszi Benajun, Szlobodan Rajkovics, Ashley Cole, Florent Malouda és Jurij Zsirkov pályára léphetett. A Kékek negyedik találatát pont a két csere hozta össze: Cole remek ütemben találta meg Maloudát, aki a 71. minutumban körülbelül 11 méterről a kapuba lőtt. A későbbiekben még Ivanovics helyére Nathaniel Chalobah, érkezett, valamint John Obi Mikelt Billy Clifford váltotta a 76. percben. A Chelsea így eddig az összes nyári meccsét győzelemmel zárta. Folytatás szerdán a Barclays Asia Trophy keretein belül, amikor a hongkongi Kitchee lesz az ellenfél.