Gólszerzõ(k): Drogba (68.), Malouda (89.), Lampard (90+4.)
Sárga: Deco (52.), Terry (74.), Mikel (90.)

Felállás (4-4-2): Friedel; Cuellar, Collins, Dunne, Warnock; Downing, Petrov (c), Milner, A Young; Agbonlahor, Carew (Heskey 82.)
Cserepadon maradt: Guzan, Luke Young, Beye, Sidwell, Delph, Delfouneso

Menedzser: Carlo Ancelotti
Felállás (4-3-3): Cech; Ferreira, Alex, Terry (c), Zhirkov; Deco, (Ballack 77.), Obi Mikel, Lampard; J. Cole (Kalou 65.), Drogba (Anelka 80.), Malouda
Cserepadon maradt: Hilário, Belletti, Ivanovic, Sturridge

Beszámoló

Mind a Chelsea, mind az Aston Villa a duplázás reményében lépett pályára az angol labdarúgó FA-kupa szombati elõdöntõjében: a londoniak a bajnokság és az FA-kupa együttes megnyerésére készülnek, a Villánál pedig azt szerették volna, ha a Ligakupa után ebben a sorozatban is finálét vívnak.

A Stamford Bridge-en két hete bajnoki mérkõzésen hét gólt kapó birminghamiek fogadkoztak, hogy ezúttal egészen másképp lesz minden - és valóban, a Wembleyben történtek sokáig inkább a két csapat egymás elleni örökmérlegét "jelenítették meg" (140 meccs, 55 Villa - és a szombatival együtt 53 Chelsea-gyõzelem). Aztán a vége megint "elszaladt"...

Kezdetben a Villa játszott veszélyesebben. A 15. percben James Milner 25 méteres, jobblábas lövése alig ment mellé, kisvártatva Gabriel Agbonlahor próbált lefordulni Mikelrõl a 16-oson belül, a nigériai a labdát nem, csak a Villa-támadó lábát találta el - Howard Webb nem ítélt büntetõt. A 32. percben John Terry két veszélyes beadást is nagyszerûen tisztázott - kis szerencsével a Villa megszerezhette volna a vezetést.

A Chelsea fél óra elteltével mutatkozott elõször veszélyesnek, ám elõbb Drogba lövését blokkolták a védõk (35. perc), majd Joe Cole fordulásból, az ötösrõl leadott nem túl erõs, ám annál szebb lapos lövését Brad Friedel védte (39. perc).

A fordulás után két perc sem telt el, amikor Carew került helyzetbe szöglet után, csúsztatott fejese után a labda alig ment a kapu mellé. Válaszul Deco sistergõs bombája kerülte el a birminghami kaput jó egy méterrel.

A londoniakat bosszanthatta, hogy addig nem úgy alakult a meccs, ahogyan tervezték. S miközben õk egy sebességi fokozattal feljebb kapcsoltak, a Villa emberei kezdtek kifogyni a szuflából - a két "állapotváltozás" egyoldalú hajrát eredményezett, avagy jöttek a Chelsea-gólok.

A 68. percben egy röviden tisztázott Malouda-szögletet követõen Terry lõtt, Drogba nagyszerûen reagált, és lábáról a labda a jobb alsó sarokba perdült
(1-0). Az elefántcsontparti támadó a két héttel ezelõtti 7-1-bõl sérülése miatt kimaradt, most pótolt - ráadásul ötödik Wembley-beli meccsén is góllal segítette a Chelsea-t.

A Villa próbálkozott, de a londoniak nagyon vigyáztak az elõnyükre - s a végén megháromszorozták. A 89. percben a csereként beálló Michael Ballack nagyszerû keresztlabdáját vágta be a jó ütemben érkezõ Malouda
(2-0).

A legvégén - megint a nagyszerû formában lévõ Malouda elfutását követõen - Anelka passzolt önzetlenül Lampard elé a 16-oson belül, a Villának két hete négyet vágó középpályás elfektette a védõjét, majd higgadtan a kapuba emelt
(3-0).

A Chelsea 2000 óta ötödször döntõs az FA-kupában, ezzel az övé a résztávi rekord, míg a Villa - amely ebben a sorozatban elõször nem szerzett gólt - elszalasztotta a lehetõséget, hogy tíz év után újra döntõt vívjon. Akkor éppen a Chelsea-tõl kapott ki.
Írta: Frank_Lampard l Idõpont: 2010/04/10 - 20:39