Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

Idõpont: 2010. május 9. - 17:00
Helyszín: London, Stamford Bridge
Játékvezetõ: Martin Atkinson
Nézõszám: 41. 383

Gólszerzõ(k): Anelka (6., 56.), Lampard (32. - büntetõ), Kalou (54.), Drogba (63., 68. - büntetõ, 80.), A. Cole (90.)
Sárga: Kalou (55.), Drogba (74.) ill. Gohouri (41.), N'Zogbia (49.)
Piros: Caldwell (31.)

Chelsea
Menedzser: Carlo Ancelotti
Felállás (4-3-3): Cech; Ivanovic (Belletti 59.), Alex, Terry (c), A. Cole; Lampard, Ballack (Matic 70.), Malouda; Kalou (J. Cole 59.), Drogba, Anelka
Cserepadon maradt: Hilario, Ferreira, Zhirkov, Sturridge

Wigan
Menedzser: Roberto Martinez
Felállás (4-2-3-1): Pollitt; Melchiot (c), Caldwell, Gohouri, Figueroa; Diame (Scharner 72.), Boyce; N'Zogbia, Watson (Thomas 62.), McCarthy ; Rodallega (Moses 81.)
Cserepadon maradt: Stojkovic, Mostoe, Cywka, Scotland

Beszámoló

Anelka a mérkõzés elején gyorsan vezetést szerzett a Chelsea-nek! A hatodik percben egy hazai szabadrúgás még lepattant a sorfalról, de a visszatett labdát Malouda mellel Anelka elé tette, aki bevágta a kapuba.
(1-0). A londoniak közelebb kerültek a bajnoki címhez.

Küzd a Wigan, nem engedte kapujához közel a Chelsea-t, viszont a vendégek sem jutottak helyzetig negyedóra elteltével. Inkább csak támadgat, mintsem támad a Chelsea, nem is jutottak el helyzetig a 25. percig.

A 32. percben tizenegyeshez jutott a Chelsea. Caldwell rántotta le a tizenhatoson belül látványosan Lampardot, amiért a hazaiak büntetõt, a vendégvédõ piros lapot kapott. A büntetõt a sértett végezte el és lõtt mértanian, laposan a jobb alsóba.
(2-0). Még közelebb került a Chelsea a bajnoki címhez, sõt...

A félidõ hátralévõ részében a hazaiak akarata érvényesült. Átvették a játék irányítását, de a befejezésekre nem sok erõt és koncentrációt szántak, így az eredmény nem változott. Megérdemelten vezetett a szünetben két góllal a hazai együttes, mert a vendégekben csak erõ volt, hit nem, hogy a találkozóból ki is tudnának maguknak hozni valamit.

A pihenõt követõen az elsõ helyzet a hazaiak elõtt adódott: egy beemelt labdát Lampard spiccelt kapufára 11 méterrõl, Anelka feje elõl, de miután utóbbi lesen állt, így érvénytelenítették volna a találatot.

Nem kellett sokat várni az érvényes gólra sem. Az 55. percben Kalou lökte ki a labdát a tizenhatosnál a jobb szélre Lampardnak, majd ugyanõ érkezett a beadásra is. Kifejezetten szép akció volt.
(3-0).

Egy perc telt el, amikor újabb gólnak örülhetett a hazai publikum. Az 56. percben egy átívelést Anelka lõtt meg kapásból a balösszekötõ helyén, a kaputól 13 méterrel, a jól eltalált, pattogós lövés a kapu bal oldalában kötött ki.
(4-0).

A 63. percben már az ötödiknál jártak a hazaiak, mármint a mérkõzésen, mert a bajnokságban elérték a századikat! Már Drogba nyolcméteres ollózása is gólt érdemelt volna, de azt még óriási bravúrral védte Pollitt. A kipattanót az alapvonalról Lampard emelte vissza a hosszúra, ahol Droga emelkedett és fejelt éles szögbõl a vendégek hálójába.
(5-0).

A 68. percben az Ashley Cole buktatásáért megítélt büntetõt Drogba a kapufa segítségével értékesítette.
(6-0). Drogba már az elsõ találatával (27. gól) egyedül állt a góllövõlista élére, második góljával (28. gól) pedig bebiztosította a helyét a 26 gólos Rooneyval szemben.

A végére is maradt Drogba-gól: a 80. percben egy jobb oldali beadást vetõdve gyötört a vendégkapuba.
(7-0). És még mindig nem volt vége! A 90. percben John Cole küzdött meg a beadásért - pedig már földre is került - majd átívelt, a hosszún pedig Ashley Cole vágta kapásból a hálóba a labdát. (8-0). Ez volt a vége, kezdésre még volt idõ, másra már nem nagyon! Negyedik bajnoki címét szerezte a Chelsea!